Drahí naši zákazníci, od 19.7. do 29.7.2024 prebieha v Greg & Rich dovolenka. Prijatým objednávkam počas tohto obdobia sa budeme venovať až po našom návrate. Ďakujeme za pochopenie a prajeme Vám krásne leto!

O NÁS

"Príbeh Greg & Rich vznikol zo sna vytvárať niečo, čo môže presiahnuť generácie."

Ako vznikol Greg & Rich

Idea značky Greg & Rich, špecializujúcej sa na výrobu strieborných hrkálok začala písať svoju históriu v lete roku 2014. Gregor a Richard (podľa ktorých je aj značka Greg & Rich pomenovaná) boli čerstvo „vyliahnuté“ bábätká a ich mamy Ivana Olexová a Iveta Antalová, spriaznené duše, ktoré spolu vychodili jasle, škôlku ba i strednú školu, dostali raz pri šálke lahodného čaju skvelý nápad. Práve spomínali starožitné strieborné hrkálky, ktoré vlastnili ich rodiny a rozvinuli rozhovor o starodávnom zvyku, kedy sa bábätku ku krstu alebo k narodeniu venovalo malé umelecké dielo v podobe hodnotnej striebornej hrkálky.  S nadšením sa zhodli, že táto zmysluplná tradícia, si zaslúži oživiť „Začali sme po tomto fenoméne pátrať, zistili sme, že ako sa život zrýchľoval, strieborné hrkálky postupne upadli do zabudnutia. Veci naraz do seba zapadali a my sme zostali týmito charizmatickými hračko-šperkami, ktoré sa v minulosti dedili z generácie na generáciu priam uhranuté.“  Z nápadu sa stala vášeň a takmer tri roky detailnej no fascinujúcej prípravnej práce a spolupráce s úžasnými dizajnérmi, zlatníkmi a lekármi. 

A tak dve kamarátky, ktoré sa poznajú od útleho detstva, založili v roku 2016 spoločnosť Greg & Rich.

Súčasnosť

Okrem vzkriesenia starej tradície sa  Greg & Rich sústredí na tvorbu zlatých autorských kolekcií šperkov.

Kolekcie našich šperkov chceme venovať všetkým ženám, vedomým si vlastnej sily a hodnoty. Greg & Rich vytvára koncept súčasných šperkov so zreteľom na ich nadčasovosť, inšpirácia pramení z balansu silných zážitkov, krásnych spomienok, emócií, zmyselnosti a štipky mágie. Našim signifikantom je čistota tvarov, hravosť, kvalitné materiály, prírodné kamene a luxus jednoduchosti. Naše kolekcie sú odrazom jedinečného umeleckého prejavu. Prepojením sa medzi šperkom a osobnosťou vzniká spôsob vyjadrenia sa. DNA Greg & Rich vo svete súčasného šperku. 

 

2

4

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz