Drahí naši zákazníci, od 19.7. do 29.7.2024 prebieha v Greg & Rich dovolenka. Prijatým objednávkam počas tohto obdobia sa budeme venovať až po našom návrate. Ďakujeme za pochopenie a prajeme Vám krásne leto!

HISTÓRIA HRKÁLOK - PART 2

Hrkálky v akejkoľvek forme boli už od prvopočiatku obľúbené - stimulovali úchopový reflex, zaujali svojím zvukom a veľmi skoro sa stali tiež účinným spôsobom úľavy pri prerezávaní zúbkov. Mali väčšinou tvar kruhu s hrkajúcimi komôrkami alebo akustickej časti a držadla.

V stredoveku i  v novoveku bola v nižších vrstvách stále obľúbená hlina ale napríklad i prútie. Vo vyšších vrstvách sú to však už hrkálky zo vzácnejších materiálov - zlata, striebra s bohatým a nákladným zdobením.

Od 17.storočia sa stávajú veľmi oceňovanými unikátne antibakteriálne vlastnosti striebra  a populárne sa stávajú  strieborné hrkálky. Tejto našej srdcovej záležitosti  však venujeme samostatný blog.

V dvadsiatom storočí nastupuje éra plastov, priemyselnej produkcie a rýchleho tempa. Tento fenomén zasahuje i hrkálky, strieborné ručne vyrábané umelecké dielka nahradili lacné a masovo dostupné umelohmotné hračky.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz