M Magazín

Kategórie
 
 
 
 
 

M Magazín

Keď sa narodí dieťa, je to najväčší okamih v živote každej ženy

a rodiny zároveň. Spoločnosť Greg & Rich si túto skutočnosť uvedomuje na plnej čiare a preto prichádza na slovenský trh s jedinečnou striebornou hrkálkou, ktorou sa malý človiečik privítava tou najúctivejšou a najkvalitnejšou formou na svete. Hrkálka je bezpečnou hračkou a zároveň sa stáva dedičným rodinným klenotom. Aj tento nesmierne zaujímavý slovenský výrobok pre tých najmenších bolo možné na výstave Trenčín Mesto Módy nielen obdivovať, ale aj zakúpiť.

 

Na výrobu hrkálky bolo použité masívne striebro

(nosná časť nie je dutá) čistoty 925/1000, guľôčky sú strieborné 925/1000 a strieborné pozlátené dvoma vrstvami zlata. Strieborné hrkálky Greg & Rich sú ručne vyrábané na Slovensku a prešli kontrolou Puncového úradu SR. V ponuke tohto šperku je aj voliteľná personalizácia a to vygravírovaním mena a dátumu narodenia.

Autorský dizajn Greg & Rich vychádza z archetypálneho tvaru hrkálky

poňatého v súčasnej a zároveň nadčasovej minimalistickej podobe. Tento unikátny šperk symbolizuje kruh rodiny. Tvary hrkálok z kolekcie Bubbbles symbolizujú kolobeh života v rôznych podobách – kruh, eliptická dráha, nekonečno, farby guľôčok mužský a ženský element.

Strieborné hrkálky sú navrhnuté ergonomicky pre detskú rúčku.

Okrem funkcie „hračky“ využívajú antibakteriálne a chladiace účinky striebra a preto účinne uľavujú pri prerezávaní zúbkov – tvar bol navrhnutý tak, aby umožnil dosiahnuť na boľavé miesto. Rozihraný pohyb guľôčok po obvode a zvuk akusticky vyladený pre jednotlivé guľôčky, stimuluje a rozvíja zmysly bábätka.

Strieborné hrkálky, ktoré oživujú starú tradíciu, prichádzajú s posolstvom:

„Dar, ktorý raz Vaše dieťa odovzdá svojim deťom“. Sú prestížnym – a vďaka personalizácii i osobným – darom ku krstu či narodeniu. Vzhľadom k vyhotoveniu z drahého kovu a nadčasovému dizajnu, majú ambíciu zostať rodinnou pamiatkou i pre ďalšie generácie. Zároveň však nie sú samoúčelnou ozdobou – plnohodnotne plnia funkciu hračky a stávajú sa vyhľadávanými najmä vďaka unikátnemu liečivému efektu pri raste zúbkov. Hlavnými cieľovými skupinami zákazníkov sú preto moderné mestské matky, konzervatívni zákazníci stredného veku, ale aj generácia milenials, zaujímajúca sa o dizajn.

Prestížne ocenenie Zlatá Fatimu, ktoré si z exkluzívneho módneho podujatia Trenčín Mesto Módy odniesla napr. aj módna značka PLEZURO tu, vyrobil v zhmotnenej podobe umelecký sklár Achilleas Sdoukos a venoval ju všetkým štrnástim ocenením.

O výbere všetkých ocenených rozhodovala špeciálne zostavená 10-členná porota v zložení:

PhDr. Dana Lapšanská – predsedníčka poroty, rešpektovaná módna žurnalistka, uznávaná odborníčka v oblasti módy

Josef Ťapťuch  – akademický maliar, vedúci ateliéru módnej tvorby na pražskej VŠUP a profesor dizajnu a marketingu LÉ cole Superieure des Arts Decoratifs v Paríži

Prof. Júlia Sabová akad. mal. – vedúca ateliéru Odevného dizajnu na katedre Textilnej tvorby VŠVÚ v Bratislave

Mgr. art. Mária Štraneková PhD. art. – odevná dizajnérka a lektor MODŚPE Paris Central Europe

Mgr. Dana Kľučarová – generálna riaditeľka ÚĽUV, Bratislava

Mgr. Kristýna Petříčková – vedúca ateliéru Design odevu, Univerzita T. Bati v Zlíne

MgA. Jena Šimková –   módna fotografka, absolventka Filmovej a televíznej fakulty AMU v Prahe,  členka Slovenskej výtvarnej únie

Mgr. art. Jana Kuzmová – módna návrhárka, majiteľka úspešnej odevnej značky KUZMI

Mgr. art Eva Olexíková – výtvarníčka, dizajnérka, pedagóg. Tvorí pod značkou INDIGENA

Veronika Hrabačková, PhD.- riaditeľka marketingu a nákupu v spoločnosti BEPON

Ing. Milan Porubský – majiteľ úspešnej značky UNIONTEX, dlhoročný generálny riaditeľ SLOVAKOTEXU, organizátora výstavy TMM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia